Regulamin przedmiotu

  1. Uczestnictwo w zajęciach:
    1. Zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem, w godzinach przewidzianych w planie zajęć.
    1. Student jest zobowiązany do uczestnictwa w zajęciach z grupa studencką, do której został przydzielony w dziekanacie. Zmiana grupy jest możliwa tylko poprzez uzyskanie formalnej zgody z dziekanatu.
    1. Student jest zobowiązany do uczestnictwa w zajęciach dydaktycznych ujętych w programie studiów (Regulamin Studiów § 18 ust. 2 pkt.2).
    1. W ciągu semestru dopuszczalne są dwie nieobecności na ćwiczeniach i/lub wykładach. Student zobowiązany jest usprawiedliwić nieobecność na zajęciach najpóźniej w terminie dwóch tygodni od jej zaistnienia. Podstawą usprawiedliwienia jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego lub pisemne oświadczenie studenta o innej ważnej przyczynie (Regulamin Studiów § 34 ust. 1).
    1. Po opuszczeniu większej liczby zajęć niż określono w p. 1.4, kierownik przedmiotu jest zobowiązany skreślić studenta z listy uczestniczących w zajęciach, informując o tym prodziekana ds. studiów (Regulamin Studiów § 34 ust. 2).
    1. Nie ma możliwości odrabiania zajęć. Student nieobecny na zajęciach jest zobowiązany samodzielnie uzupełnić omawiany na nich materiał, najpóźniej do pierwszych ćwiczeń, na których będzie obecny.
    1. Student jest zobowiązany zapoznać się z materiałem przedstawionym na wykładach przed rozpoczęciem ćwiczeń.
    1. Student jest zobowiązany mieć na zajęciach materiały przekazane przez prowadzącego (dopuszczana forma elektroniczna).
    1. W razie dłuższej choroby obowiązują zasady zawarte w Regulaminie Studiów.
    1. Student chcący skorzystać z adaptacji edukacyjnych powinien zapoznać się z  Zarządzeniem Rektora nr 145/2021 oraz przedłożyć kierownikowi przedmiotu dokumenty przewidziane w Regulaminie Adaptacji Edukacyjnych UPP, najpóźniej 7 dni po ich uzyskaniu.
    1. Student przenoszący się z innej uczelni/innego kierunku zobowiązany jest do przedłożenia kierownikowi przedmiotu dokumentów przewidzianych w Regulaminie Studiów § 17 w terminie 7 dni od ich uzyskania.
    1. Studentów powtarzających przedmiot obowiązują zasady ujęte w niniejszym regulaminie. Inne warunki, związane np. z liczbą dopuszczanych nieobecności, wymagają pisemnej zgody prodziekana ds. studiów, którą student jest zobowiązany przedstawić kierownikowi przedmiotu w ciągu 7 dni od jej uzyskania.
    1. Na rejestrowanie dźwięku i obrazu przez słuchaczy w trakcie zajęć należy uzyskać zgodę prowadzącego zajęcia. W przypadku uzyskania takiej zgody zarejestrowane materiały nie mogą być udostępniane publicznie. § 27, pkt 8 Regulaminu Studiów UPP.
  • Zaliczenie ćwiczeń:
    • Obowiązuje następująca skala ocen: 2,0 = niedostateczny, 3,0 = dostateczny, 3,5 = dostateczny plus, 4,0 = dobry, 4,5 = dobry plus, 5,0 = bardzo dobry.
    • Warunkiem zaliczenia ćwiczeń jest uzyskanie oceny co najmniej 3.0 na końcu semestru.
    • Zaliczenie ma formę dwóch pisemnych kolokwiów, których termin i czas trwania ustala prowadzący zajęcia. Zaliczenie ćwiczeń otrzymuje student, który z każdego kolokwium uzyskał ocenę co najmniej 3.0.
    • Ewentualny brudnopis dopuszczony w czasie pisania kolokwium nie podlega ocenie.
    • Kolokwia mogą odbywać się w terminach dodatkowych, poza planem zajęć.
    • Wyniki kolokwium podawane są do wiadomości studentów najpóźniej dwa tygodnie od daty jego napisania.
    • Nieobecność na kolokwium nieusprawiedliwiona na piśmie w ciągu 5 dni od daty kolokwium skutkuje otrzymaniem oceny 2.0 za to kolokwium.
    • Studentowi, który nie uzyskał na koniec semestru oceny co najmniej dostatecznej przysługuje prawo do poprawki w formie i terminie wyznaczonymi przez prowadzącego zajęcia. W przypadku niezaliczenia jednego kolokwium poprawka obejmuje materiał tylko z tego kolokwium, jeśli obydwa kolokwia nie są zaliczone, poprawka obejmuje całość materiału wymaganego na obu kolokwiach.
    • W przypadku niezaliczenia poprawki, student w ciągu 7 dni od uzyskania wyniku kolokwium poprawkowego może złożyć do kierownika przedmiotu podanie (wraz z uzasadnieniem) o  zaliczenie komisyjne. W razie wyrażenia zgody, kierownik przedmiotu ustala termin i  miejsce zaliczenia w trybie komisyjnym. Ocena uzyskana na zaliczeniu komisyjnym jest oceną ostateczną z ćwiczeń w danym semestrze.
    • Prowadzący ćwiczenia ma prawo wyznaczyć dodatkowe warunki konieczne do uzyskania zaliczenia ćwiczeń (np. zadania domowe, aktywny udział w zajęciach, przygotowanie prezentacji i inne).
  • Zaliczenie przedmiotu:
    • Podstawą zaliczenia przedmiotu jest egzamin (pisemny i/lub ustny).
    • Warunkiem koniecznym przystąpienia do egzaminu jest uzyskanie oceny co najmniej 3,0 z  zaliczenia ćwiczeń.
    • W razie uzyskania na egzaminie oceny niedostatecznej studentowi przysługuje prawo do jednokrotnego powtórzenia egzaminu z przedmiotu. Egzamin poprawkowy powinien się odbyć nie wcześniej niż 5 dni po ogłoszeniu wyników egzaminu.
    • Student, który z ważnych i odpowiednio udokumentowanych powodów nie zgłosił się na egzamin, zachowuje prawo do złożenia go w innym, wyznaczonym przez egzaminatora terminie. Nieusprawiedliwienie nieobecności w ciągu 5 dni od jej zaistnienia jest równoznaczne z otrzymaniem oceny niedostatecznej.
    • W uzasadnionych przypadkach, na wniosek studenta złożony w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyniku egzaminu, prodziekan ds. studiów może zarządzić egzamin komisyjny.

Kwestie nieujęte w tym Regulaminie rozstrzygnięte będą w oparciu o Regulamin Studiów UPP i inne odpowiednie dokumenty wewnętrzne UPP, z którymi należy się zapoznać.